Ankara Peruk Takma

Saçın üstüne tutturulan bir saç görünümünde bir aksesuardır. Takma saç olarak da geçen peruklar saçlarının gür gözükmesini ya da farklı bir model ya da renk tercih etmek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu hizmette Melo Saç Uzmanları “sizde” bulunan bir peruğu “takma işlemini” gerçekleştirmektedir.

İletişim, iletişim, iletişim! 12 yıldır tüm başarımı müşterilerimle kurduğum etkili iletişime borçluyum.


Kaliteli ve guvenilir hizmet ; Bulundugum ortamda titiz çalişirim. Sanatimizi her yerde yapabilmek melo ile çok güzel


Ankara Peruk

Peruk, saçsızlığın neden olduğu görünümü ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilebilir. Mevcut saçın rengi, modeli ve uzunluğunun değiştirilmek istendiği zamanlarda da peruk kullanılabilir. Dış görünüş hem erkekler hem de kadınlar için önemlidir. Saçlar, dış görünüşün önemli bir parçasıdır. Kemoterapi gören hastalar da dahil olmak üzere, insanlar saçlarını pratik ve hızlı şekilde değiştirmek için peruk tercih etmektedirler. Kemoterapi hastaları, sağlık problemleri nedeniyle ağır travmalar yaşayabilir. Dış görünüşleri nedeniyle psikolojik problemler yaşayabilirler. Saçsız görünümün önüne geçmek için peruk tercih edilebilir. Farklı renk ve model seçenekleri olan çok sayıda peruk vardır. Perukların lastikli kısımları bulunduğundan rahatlıkla saça takılabilir. Günlük peruk modelleri ve abiye modeller bulunmaktadır. Peruklar artık aksesuar olmanın da önüne geçerek dış görünüşle bütünleşmiştir. Mutlaka kaliteli seçim yapmak gerekir. Peruk seçimi yaparken saç tellerinin doğala yakın olması gerekir. Plastik görünümden mümkün olduğu kadar kaçınılmalıdır. Ancak bu sayede saçların peruk olduğu anlaşılmaz. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde boya pigmentlerinin en doğalından peruklar boyanmakta ve doğal bir görünüm elde edilmektedir. Peruk seçimini yaparken peruğun kullanılacak olan yeri de hesap etmek gerekir. Özel bir gün için peruk kullanılacaksa abiye peruk modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer peruk günlük kullanım içinse daha sade modeller de tercih edilebilir. Peruk seçiminde cilt rengi de önem taşır. Cilt rengiyle uyumlu bir renk tercih edilmesi estetik açıdan daha hoş ve doğal görünecektir. Beyaz tenli olan kadın ve erkekler açık renk tonlarında peruklar kullanabilir. Esmerler için ise kahverengi ve tonlarında peruklar güzel görünecektir. Peruk seçimini yapıp, peruk takdırdıktan sonra peruk bakımını ihmal etmemek gerekir. Doğal saçların peruğa ihtiyaç duyduğu gibi perukların da bakıma ihtiyacı vardır. Perukların yıkanması sırasında ılık su tercih etmekte fayda var. Peruklara özel şampuanlar da tercih edilebilir, kendi saçınız için kullandığınız şampuanlar da tercih edilebilir. Peruğu yıkarken narin davranmak gerekir. Yumuşak işlem yapılmasında fayda vardır. Kesinlikle aşırı fiziksel güç uygulamaktan kaçınmalısınız. Durulama yaparken ılık su tercih edin. Su ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Peruk yıkama yapılan suyun içinde 20 dakika boyunca bekletilmelidir. Bu sayede kirler daha kolay çıkar. Durulama işlemi bittikten sonra sıra tarama yapmaya gelir. Tarama yaparken işleme saçların uçlarından başlanır ve aşama aşama yukarı doğru çıkılır. Ucu sivri olmayan tarakların tercih edilmesinde fayda vardır. Peruğun kuruması için fön makinesi kullanmayın. Unutmayın ısı yayan her türlü ısı yayma özelliği olan saç şekillendiricilerini kullanmaktan kaçının. Satın aldığınız perukların bakımını aksatmadığınız sürece perukları uzun süreli kullanabilirsiniz.

Sizin için en uygun peruğu satın aldıktan sonra peruğu kendiniz takabilirsiniz. Ancak işi bilen uzmanlardan yardım alarak peruğu taktırmanızda fayda var. Peruk takılmadan önce saçlar uzunsa uzman önce saçları toplayacaktır. Eğer saçınız yoksa ya da kısaysa bu aşama atlanır.

Peruğun doğal durması için toplanan saçın tel tokalarla desteklenmesi gerekiyor. Bu sayede peruğun altından doğal saç bombe vs. yapmıyor. Peruklar takıldıktan sonra geri rahatlıkla çıkarılabiliyor.

Saçlar toplandıktan sonra peruk önden hafifçe bastırılır. Daha sonra lastikler açılır. Arkaya yayılan saçların tamamen içeri alınması gerekir. Kahkül kısmının ayarlanması için ileri geri hareketler yapılır. Kahkül uzunluğu bu aşamadan ayarlanabilir. Peruk fırçası kullanarak peruğa son hali verilir. Peruk takımı bu kadar kolaydır.

Farklı peruk türleri bulunur. En çok tercih edilen peruk türleri arasında lace yani tül peruk diğeri ise medikal peruktur. Medikal peruk adından da anlaşıldığı üzere kemoterapi ve onkoloji hastalarında kullanılmaktadır. Bu peruklar hastaların hem psikolojik durumlarını hem de fiziksel görünümlerini iyileştirmeye yardımcı olur. Kemoterapi nedeniyle saçlarını kaybeden kişiler aynaya baktıklarında peruk sayesinde kendilerini hala güzel hissedebilirler. Medikal peruklar, morale en çok ihtiyaç duyan kanser hastalarına moral verir.

Tül peruklar ise Kore’de geliştirilmiştir. Bir telin üzerinde saçların tane tane düğüm atılarak sabitlenmesi prensibine dayanmaktadır. Özellikle sosyal medya mecralarında tül peruklar çok popülerdir. Uygulamasının pratik görünmesiyle birlikte, yetenek isteyen bir iştir. Tül peruklar farklı alt yapıları vardır. Bazı perukların yalnızca tepe kısmı tülken bazı perukların komple alt yapısı tül olabilir. Tül perukların avantajı hem yüzde 100 hava geçirmeleri hem de su geçirgenliği olmalarıdır.

Perukların teknik özellikleri, kullanılması ve bakımının yapılması konusunda uzmanlar en iyi bilgiye sahip olan kişilerdir. Melo üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz. Kendi başınıza bütün bunları öğrenmek zorunda değilsiniz. Bırakın uzmanlar işini yapsın, siz de güvenilir ellerde rahat edin.