Meloknows 2.080.000 Değerleme İle Yatırım Aldı

Alesta’tan Güzellik ve Kişisel Bakım Alanında Yeni Yatırım

 

Istanbul, 16.07.2020 – Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş., Türkiye’de güzellik  ve kişisel bakım hizmetlerinin evde alınmasını sağlayan ilk teknoloji girişimi MeloKnows Bilgi Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri A.Ş .’ye yaptığı yatırımı duyurdu.

 

Yüksek büyüme potansiyeli olan teknoloji girişimlerine yatırım stratejisi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Alesta, Meloknows için 2.080.000 TL’lik değerleme üzerinden 208.000 TL yatırımda bulundu.

 

Türkiye ve globalde güzellik ve teknoloji sektöründe öncü kuruluş olma vizyonu ile kurulan Meloknows, kişisel bakım sektörüne inovatif ve dijital çözümler sunarak verimliliği arttırmak misyonuna sahiptir.

 

Meloknows, MeloKnows.com ve MELO mobil uygulaması ile kullanıcılarının, platformda yer alan kişisel bakım ve güzellik hizmetleri arasından talep ettiklerini, istedikleri yer ve zamanda almasını sağlayan bir dijital güzellik asistanıdır. Uygulama kullanıcılara, kuaför ve güzellik uzmanlarının profesyonel profillerini inceleyerek dakikalar içerisinde online rezervasyon yapma ve ödeme imkanı sunan bir pazaryeri platformu ve mobil uygulamadır.

 

Şirket aynı zamanda, anlaşma yaptığı kozmetik markaların orijinal ve deneme boy ürünlerini kullanıcılarına ve sisteminde kayıtlı profesyonellere göndererek firmaların reklam ve tanıtımlarını yapar, hediye ettiği kozmetik ürünlerin performansları hakkında geri dönüşler toplar ve veri analizlerini firmalara sunar.

 

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Hakkında

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. %100 Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. iştiraki olarak 2012 yılı sonunda kurulmuş olup Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatına tabi bir yatırım şirketidir. Öncelikli hedef kitlesi ürün veya hizmet üretmeye başlamış, mevcut müşterileri bulunan ve büyümeyi hedefleyen şirketler olmakla birlikte, ürün veya hizmeti hazır olmasına rağmen satış ve pazarlama sürecine geçmek için finansman ihtiyacı duyan girişim şirketleri de Alesta ilgi alanına girmektedir. Alesta, ortak olduğu şirketlere ihtiyaç duydukları sermaye, bilgi birikimini ve tecrübeyi sağlayarak kar eden başarılı birer işletme haline gelmelerini ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlamaktadır.

Mevcut Alesta yatırımları arasında Veriban, Turera, EYÇ Teknoloji, EYF Teknoloji, Centriot, Bartme firmaları yeralmakta olup son dönem bu firmalara  Evimdeki Psikolog, Packupp, Bisu, Barty ve Hubbox eklenmiştir.

https://egirisim.com/2020/07/21/guzellik-ve-kisisel-bakim-asistani-meloknows-2-080-000-tl-degerleme-ile-208-000-tl-yatirim-aldi/

https://sagliklimarkalar.com/haberler/saglikli-girisimler/alesta-yatirim-meloknowsa-208-bin-tl-yatirim-yapti/

https://www.itohaber.com/haber/guncel/212502/meloknows_a_2_milyon_tl_degerleme_ile_yatirim_alindi.html

https://webrazzi.com/2020/07/21/alesta-yatirim-guzellik-uzmanlari-ve-kuaforler-icin-pazar-yeri-olan-meloknows-a-208-bin-tl-yatirim-yapti/

http://www.alestayatirim.com/


https://blog.startupmarket.co/meloknowsa-alesta-200-bin-tl-yatirim/


https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/860227


https://sayfa.com/alesta-yatirim-guzellik-uzmanlari-ve-kuaforler-icin-pazar-yeri-olan-meloknowsa-208-bin-tl-yatirim-yapti/


https://btm.istanbul/girisimler/meloknows