Akneli Ciltler İçin Evde Maske Yapımı


Uygulamadan önce malzemeleri cildinizin bir bölgesinde test etmenizi, kullanılan malzemelere karşı duyarlılığınız varsa cildinize uygulamamanızı öneriyoruz.

Maske öncesi cildi hazırlama ve rahatlatma için;

Kekik, ılık su ve havlu.

Ilık suya bir tutam kekik atın ve yüz havlunuzu suyun içine batırın. Ardından havluyu hafifçe sıktıktan sonra yüzünüze sererek 5 dk bekleyin. Böylece cildiniz rahatlayacak nemlenecek ve gözenekleriniz açılacaktır.

Maskeyi hazırlama;

3 yemek kaşığı yoğurt ve 3 damla çay ağacı yağını bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın.


ENG: Preparation and relaxation before the mask: Thyme(antioxidant), hot water, a towel. Leave the towel on your face for 5 min.

Mask for acne problems

3 tsp yoghurt (preferably homemade) ,3 drops of tea tree oil.

Mix the ingredients and apply the mask on your face and leave it for 15 min. Then dry with warm water.youtubemeloknowsmeloappdijitalgüzellikasistanıbeautytechciltbakımıyüzmaskesifacemasksivilcemaskesiakneli ciltsivilceproblemiaknetedavisisiyahnoktaiçinmaskeathomebeautyevdegüzellikhizmetlerievdebakımevekuaförhowtociltbakımıgüzelliksırlarıevdeciltbakımı