Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Arınmış, pürüzsüz ve temiz bir ciltle güne başlamak istiyorsan deneyimli cilt bakımı uzmanlarımız seni bekliyor! Hydrafacial, karbon peeling veya klasik cilt bakımı gibi birçok hizmetten yararlanabileceğin Cilt Bakımı kategorimiz ile cildinin ihtiyacı olan hizmeti bulabilir ve kendi evinin rahatlığında randevunu oluşturabilirsin!

Cilt Bakımı

Dış kısımda olduğu için tüm zorlayıcı ve yıpratıcı etkilere karşı savunmasız olan ve etkilere günlük yaşamda sıklıkla maruz kalan cilt için gün içerisinde maruz kalınan fiziksel etkiler, güneş ışınları, sigara kullanımı, yaşlılığa bağlı olarak görülen durumlar neticesinde sıklıkla yıpranma görülmektedir. Bunların yanında toksinler, stres ya da makyaj gibi yöntemler de cildin aşınmasına neden olacak ve sağlıksız bir görünüme sebebiyet verecektir. Özellikle cilt üzerinde ölü hücreler cilt yüzeyinde kalın ve mat plaka oluşturdukları için yaygın olarak siyah nokta, sivilce ya da akne gibi oluşumlar görülmektedir. Bu bakımdan her cilt tüm bu etmenlerin zararlarından kurtulmak için aylık bazda profesyonel cilt bakımına ihtiyaç duymaktadır. Bu sayede klinik olarak yapılacak cilt bakımında ölü hücreler ve cildin aşırı yağlanmasına bağlı olarak görülecek tüm atıklar ciltten uzaklaştırılacak ve derinlemesine temizlik yapılarak, sağlıklı, estetik ve temiz bir görünüm elde edilecektir.

Genel bir ifade olan cilt bakımı, temel anlamıyla cildin temizlenmesini ve yaşlanmaya bağlı olarak görülen etmenlerin ciltten temizlenmesini ifade etmektedir. Bu bakımdan özellikle günlük yaşamda dışarıdaki etkenlerden sıklıkla maruz kalınan pek çok zararlı bileşene ve ölü hücrelere başta olmak üzere cildin temizlenmesini ifade eden profesyonel cilt bakımı, böylelikle temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyenlere hitap etmektedir.

Cildin içinde bulunan özel yapılar, cildin yağ ve ter gibi salgılar üretmesini sağlamak yanında, cildin de yenilenmesine etki ederler. Fakat her yenilenme cilt üzerinde tabaka halinde ölü hücreleri biriktirir. Aynı şekilde tüketilen gıdalar da yine cilt üzerinde atık maddelerin birikmesine neden olmaktadır. Bu yüzden profesyonel cilt bakımı, cildin yağdan ve ölü hücrelerden temizlenmesini sağlayarak cildin derinlemesine temizliğini ifade etmektedir. Profesyonel cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu nem oranının elde edilmesi, beslenmesi, atık yağların giderilmesi ve ölü hücrelerin temizlenmesi gibi pek çok noktada yardımcı olduğu için cildin sağlıklı ve güzel görünmesine etki etmektedir. Aynı şekilde yaşlanmaya bağlı olarak görülen yıpranma ve kırışma gibi durumların da üstesinden profesyonel cilt bakım hizmetleri gelebilmektedir ve aylık olarak düzenli cilt bakımı yapıldığında cildin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşması amaçlanmaktadır.