İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin yolu olan iğneli epilasyon ile; uzmanın ile belirleyeceğin seanslar sonrasında istenmeyen tüylerine ebediyen elveda diyebilir ve sürekli pürüzsüz bir cildin keyfini sürebilirsin! Sana en uygun profesyonel ile hemen randevunu oluştur!

İğneli Epilasyon

İstenmeyen tüylerden uzun vadede kurtulmak isteyen kadın ve erkeklerin tercih ettiği iğneli epilasyon uygulamaları, adından da anlaşılacağı üzere tüy köklerini ucunda iğne bulunan epilasyon cihazıyla yok etme işlemidir. En basit tabiri ile açıklamak gerekirse, iğneli epilasyon istenmeyen tüylerin köklerine iğne yardımıyla elektrik akımı verilerek tüy köklerinin tahribata uğratılmasıdır. Elektrik ile yakılan tüyler eski işlevini gösteremediği için uzun vadede çok rahat bir temizlik imkanı sunmaktadır. Doğru zamanlarda uygulanan iğneli epilasyon, uzun süre boyunca sağlıklı sonuçlar ortaya koymaktadır. İğneli epilasyon uygulamaları iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir: • Gelvanik iğneli epilasyon yöntemi: Sodyum hidroksit desteği ile kök hücresinin elektrik enerjisiyle tamamen parçalanması amaçlanır. • Termolisis iğneli epilasyon yöntemi: İletken madde olarak su kullanılan bu yöntemde kıl köküne titreşim uygulayarak kökün kendini ısıtıp yok etmesi amaçlanır.

Kıl köklerinin yakılmasında en etkili epilasyon yöntemlerinin başında gösterilen iğneli epilasyon uygulaması, ileri teknoloji epilatör cihazlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu cihazların taşınması mümkün olmadığı için iğneli epilasyon uygulamaları evde yapılmayıp, sadece güzellik merkezlerinde ve donanımlı kuaför salonlarında gerçekleştirilmektedir.