Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Her gün makyaj yapmana gerek kalmadan güne bakımlı ve güzel uyanmanın en kolay yolu olan kalıcı makyaj uygulamaları ile; kaşlarında, gözünde, dudağında veya cildinde kalıcı bir güzellik yaratabilir ve zamanından tasarruf edebilirsin. En deneyimli kalıcı makyaj uzmanlarından kolayca randevunu oluşturabilirsin!

Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı makyaj diğer bir ifade ile ‘’mikropigment uygulaması’’ mikro, steril ve kişiye özel tek kullanımlık iğne ile doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altından uygulanması işlemidir. Alerjik olmayan ve özellikle yüz bölgesinde kullanım için uygun olan katkı maddesiz renkler ile gerçekleştirilir. Kısıtlı vakte sahip olan ve her an bakımlı görünmek isteyenlerin tercih ettiği kalıcı makyaj ile günün her saatinde hoş bir görünümü korumak mümkündür. Kalıcı makyaj işlemlerinin dövme uygulamaları ile karıştırılmaması gerekir. Mikro pigmentasyon olan bu işlem ile kaş, göz çizgisi, veya dudak üzerinde ten rengi ile uyumlu doğal makyaj etkileri ayartmak mümkündür. Şekil bozukluğu görünümü, farklı gölgelendirmeler ile ortadan kaldırılabilir. Bu kapsamda daha düzgün, orantılı bakımlı ve genç bir yüz ifadesine ulaşılır.

Kalıcı makyaj işlemi sterilizasyonu sağlamak adına ve işlem esnasında kullanılacak cihazların taşınılabilir olmaması nedeniyle evde yapılmamaktadır. Bu işlem için profesyonel ve bir müdahale ve uygun steril ortam gerekmektedir. Uygulama sırasında tek kullanımlık steril iğne ve organik içerikli boyalar kullanılmalıdır. Herhangi bir komplikasyonun ortaya çıkmaması, cildin hasar almaması ve kişinin tercih ettiği sonuçlarına ulaşılması için profesyonel bir merkezde işlem yaptırılması önerilir. Diğer yandan microblading gibi kaşları daha belirgin ve düzenli bir biçime sokmaya yarayan ve kalıcı makyaj sınıfına giren yöntemlerde, kişinin yüz hatlarına göre doğru ölçülerin uygun ortamda alınması, çizimlerin yapılması ve tasarlanan model üzerine uygulama gerçekleştirilmesi gerekir. Tüm koşullar ise ev ortamında sağlanamamaktadır.