Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer ışınları sayesinde, istenen bölgedeki kıl köklerinin acısız bir şekilde yok edilmesi sağlanır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıkça tercih edilen lazer epilasyon uygulaması için sana en uygun uzmandan hemen randevunu oluşturabilir ve istenmeyen tüylerine veda edebilirsin.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtularak daha bakımlı ve temiz bir görünüm elde etmek isteyen kadınların ve erkeklerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Vücutta istenmeyen tüyler, kadınlar ve erkekler için estetik bir sorun olarak görülmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan jilet, sir ağda, ip, cımbız, kimyasal tüy dökücü kremler gibi pek çok uygulamada tüylerin yeniden çıkmasını engelleme noktasında kalıcı çözüm elde edilememektedir. Bu yüzden lazer epilasyon yöntemleri tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon yönteminde asıl amaç, kıl üreten kök hücrelerin işlevselliğini bozmaktır. Tıpta melanin olarak adlandırılan ve kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi, lazer epilasyon uygulamalarında hedeflenerek hasara uğratılır. Lazer ışınlarının doğrudan siyah renkli melanin maddesine hasar vermesiyle birlikte siyah kıllar epilasyondan daha fazla etkilenmektedir. Gri ve beyaz kıllarda ise etkinlik yok denecek kadar az olabilmektedir. Lazer epilasyon işlemlerinde lazer ışığı tarafından ısı enerjisi verilerek kıl köklerinde tahribat yaratılmaktadır.