Saç Düzleştirme

Saç düzleştirme ile dalgalı, kabarık ve kıvırcık saç yapısına sahip erkek saçları düzleştirilerek daha canlı ve düz görünmesi sağlanır. Bu işlem fön makinesi ve düzleştirici makineler ile yapılır. Üstelik Melo App ile bu hizmeti ister evinde ister salonda alabilirsin!

Siz hayal edin gerisi bende👍


22 yillik meslek tecrubemizle siz degerli musterilerimize hizmet vermekten kivanc duyacagiz Kalite ve %100 musteri memnuniyeti odakli calismaktayiz


15 yıllık profesyonel hizmet anlayışıyla kaliteli kuaförlük hizmetleri için buradayız. Kaş tasarımı uzmanı.


29 yıllık bay ve bayan kuaförüyüm


Kuaför Kalıcı makyaj uzmanı Profısyonel makyaj uzmanı Protez tırnak uzmanı


25 yılı aşkın tecrübemi sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayım Anatomik kesim yapmaktayım yani kişiye özel kafa yapısı saç yapısına özel Usturayla saç kesmekteyim İstediginiz her modeli yapabilirim


23 yıllık bilgi ve birikim ile siz degerli beyefendilere hizmet vermekteyim.. Anatomik sac ve sakal kesimi uygulamaktayim..


10 yilik deneyimli sac yasarimci Temiz ve hijyenik covit 19 kurallarina uygun bir şekil de servis vermekteyiz


Erkek Saç Düzleştirme

Yalnızca kadınlar değil, erkekler de düz saçlar isterler! Saçlar dış görünümü etkileyen en önemli bölgelerden bir tanesidir. Saçlar yüz hatlarınıza erkeksi bir görünüm katabilir. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz ve düz saçlara sahip olmayı arzu ediyorsanız her gün saç düzleştirme işlemini yapmak sizin için çok yorucu olacaktır. Yalnızca sizin için değil, saçınız için de çok yorucu olacaktır çünkü her gün ısı uygulanan saç sağlıklı olmayacaktır. Kalıcı şekilde saç düzleştirme işleminden faydalanmanız halinde her gün saçınızla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca her gün saçınıza yüksek ısı uygulamanıza gerek kalmadan düz saçlara sahip olursunuz. Kalıcı saç düzleştirme işlemi için keratinden faydalanılmaktadır. Keratin vücutta saçlarda ve tırnaklarda bulunan vitamin adıdır. Eğer saçlarınız uzun süre ısıya maruz kalırsa bu vitamin ölmeye başlar. Bu saçın sağlıksız görünmesine neden olur. Keratin bakımı yaparak saçınızın ihtiyacı olan keratini ona verebilirsiniz. Saç düzleştirme işlemini klasik metodla da yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Saça ısı uygulandığı zaman saçlar düzleşecektir. Ancak saça ne kadar ısı uygulandığını iyi ayarlamak gerekir. Özellikle ince telli saçlara düşük ısı uygulanması gerekir. Isı uygulamadan önce saçların korunması açısından çeşitli ürünler kullanılabilir. Piyasada saçı ısıdan koruyan farklı formda pek çok ürün bulunmaktadır.

Saç düzleştirme işleminin elbette evde yapılması mümkündür. Ancak bu düzleştirme en çok 1 gün sürecektir ve kalıcı olmayacaktır. Kalıcı düzleştirme işleminin yapılması için mutlaka uzman bir kişiden yardım almak gerekir. Kalıcı düzleştirmenin evde yapılması mümkün değildir. Saçlar gibi önemli bir konuda kendi başınıza işlem yapmanızdansa bu konuda uzman kişilere güvenmenizde fayda vardır.

Kalıcı saç düzleştirme işleminden sonra saçlarınızı sonraki 3 ay boyunca düzleştirmeniz gerekmez. Saçların düz olması için uygulanan keratin aynı anda saçı besler. Saçlarınız daha sağlıklı, canlı ve parlak görünür. Saçlarınız keratinle beslendiği için daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Özellikle saçlarına uzun süre ısıyla işlem yapan kişilerin keratin bakımı yaptırmasında fayda var.

Kalıcı saç düzleştirme işleminde önce saçın yıkanması ve ardından sıvının saça boya gibi yedirilmesi gerekiyor. Ardından saçlar durulanıyor ve kurulanıyor. Üst kısımdan itibaren kalın fırça kullanılarak fön çekilir. Daha sonra işlem yapılmaya başlanır. Tek tek ve ince şekilde saçlar alınır. Alınan saç tutamları özel pres kullanılarak düzleştirilir. Bu basamaktan sonra saçlar artık 3 ay boyunca kalıcı düzlüğe sahip olurlar.

İşlemi yaptırmak ortalama 1 buçuk saate bitiyor. Saçın uzunluğuna göre 1 saatte de bitebiliyor. Yoğun, uzun ve dalgalı saçlar için işlem yapmak daha uzun sürüyor.

İşlemi doğru yapan kişinin seçilmesi önemlidir. Aksi halde saçınız zarar görebilir. Özel presin üzerinde mutlaka kağıt adı verilen koruyucu tabakanın bulunması gerekiyor. Presin metal kısmı saça değdiği zaman yıpranmalara neden olabiliyor. Kağıt kullanıldığı zaman bu yıpranmanın önüne geçilmiş oluyor. Saçla direk temas olmayınca minimum zarar verilmiş oluyor.

İşlemi yapacak olan kişinin saçın inceliğine kalınlığına ve presin özelliklerine göre ısıyı en iyi şekilde ayarlaması gerekiyor. Ancak bu şekilde saçlara zarar vermeden ilem yapılması mümkün oluyor.