Saç Kesimi

Erkek saç kesimi, erkeğin yüz hatları dikkate alınarak yapılan saçı kısaltma ve saça model verme işlemidir. Saç tıraşı olarak da bilinen saç kesimi, uzman kuaförler tarafından yapılır. Sen de saçlarını kestirmek ya da havalı bir saç görünümüne sahip olmak istiyorsan hemen Melo App uzmanlarından randevunu al.

22 yillik meslek tecrubemizle siz degerli musterilerimize hizmet vermekten kivanc duyacagiz Kalite ve %100 musteri memnuniyeti odakli calismaktayiz


SAGLIKLA IŞILDAYAN SAÇLARLA DİKKATLER HEP ÜZERİNİZDE OLSUN Yaklaşık 15 yıldır profesyonel olarak meslegimi yapıyorum. Benim için en önenli olan kişiye özel tasarımlar yapmaktır. Size yakışan şaçınıza dair ne varsa en yeni trend modellerle enerjinizi beraber yükseltebiliriz.


İLETİŞİM SANATTIR. TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUM. MÜŞTERİLERİM ÖZEL VE ELİTTİR, GÜZEL TRAŞLAR OLMAK HAKLARIDIR.


15 yıllık profesyonel hizmet anlayışıyla kaliteli kuaförlük hizmetleri için buradayız. Kaş tasarımı uzmanı.


Titiz çalışıyorum trendleri takip ediyorum ve müşterimin istediğini iyi anlıyorum bekliyorum sizleri


✂️


Ekrem demir. Starmen erkek kuaförün sahibiyim 17 senedir burdayım önce bir kez olsun kesim veya sakal tıraşı olup bakmanızı öneririm


10 yilik deneyimli sac yasarimci Temiz ve hijyenik covit 19 kurallarina uygun bir şekil de servis vermekteyiz


Erkek Saç Kesimi (Saç Tıraşı)

Erkek saç kesimi ve saç tıraşı, erkeğin yüz hatları dikkate alınarak yapılan ve farklı stilleri yansıtmakta etkili rol oynayan işlemlerdir. Erkekler farklı saç kesimleri ve saç tıraş çeşitleri ile dinamik, sportif, klasik, modern havayı yansıtma imkanına sahiptirler. Özellikle erkek saç kesiminde işlem saç kesim makasları kullanılarak uygulanmalıdır. Özel makas seçimleri ile modele ait detaylarda makas izlerinin oluşması önlenir. Tıraş işleminde ise ense ve favori kısımlarında uygulanan modeller ile tercih edilen stil ön plana taşınır. İnce saç makasları ile saçların boyunu kısaltma ve katı modelleri uygulama tercih edilirken, 6, 9, 12 mm’lik saç tıraş makineleri ile ense ve saç yanlarında yumuşak geçişler yapılır. Erkek saç kesim modelleri kapsamında sportif ve karizmatik bir stili yansıtmak için yan ve ense alanı kısa, üst saçların bu bölgelere göre daha uzun bırakıldığı modeller tercih edilir. Farklı bir stili yansıtmak isteyenler ise asimetrik perçemler kullanılarak yapılan saç kesimlerini tercih ederler. Saçı taramak yerine el ile şekillendirme yapılabilecek, kullanışlı model ise küt formun boyunda, asimetrik katlar ile kesilen uzun erkek saçlarıdır. Tüm saçların kısa formda kesildiği modeller ise klasik ve her daim dinamik havayı yansıtan bir stili ön plana taşır. Özellikle kumral ve sarı saç tonlarında tercih edilirler.

Erkek saç kesimini kişi kendi becerisi ile evde yapabilir. Uygulanacak model detayları içeriyorsa ve tüm saç geneli tek bir numara üzerinden tıraş edilmeyecek ise uzman kuaför desteği almak daha doğru bir tercih olacaktır. Diğer yandan akılda yer alan bir model, erkeğin yüz hatları ile tamamen uyumsuz olabilir. Bu gibi bir durumda kesim ardından istenilen hoş görünüm elde edilemez. Berberler bu konu hakkında gerekli bilgilendirmeleri sağlarlar. Özellikle üst bölümde daha uzun ense ve şakak kısımlarında daha kısa modeller için kat verme aşamasında makas ile detay kesim yapılması gerekir. Makas izlerinin kalmaması, saç genelinde şık bir modelin ortaya çıkması, ensenin temiz şekilde tıraş edilmesi için evde erkek saç kesim hizmetinden yararlanmak daha doğru bir tercihtir. Diğer yandan görseli edinilen erkek saç kesimi modelleri, bu hizmet kapsamında gerçeğine en yakın detaylar ile kuaföre uygulatılır.