Hakkımızda

Nasıl Başladı?

Her şey bir makyaj sanatçısı olan kurucumuzun kendisine şu soruyu sorması ile başladı “teknoloji bu denli hayatımızın merkezindeyken, neden mesleğimi dijitale taşıyarak insanların güzellik ve kişisel bakım alanındaki ihtiyaçlarını online bir hizmet ile karşılamıyorum?” Melo’dan önce, makyaj sanatçılarının boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, çalışmalarını profesyonel şekilde yürütebilecekleri bir platform yoktu. Müşteriler sadece özel günlerinde kuaförünü ve makyaj sanatçısını eve çağırabiliyordu. Oysa İstanbul gibi trafiğin ve şehir hayatının yoğun olduğu pek çok şehirde, birçok kadın ve erkek güzellik merkezlerine gitmek için büyük bir zaman harcıyordu. Üstelik hamile, hasta, yaşlı ya da yorgunsanız; bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa, mahremiyet ya da hijyen endişeleriniz nedeniyle dışarı çıkamıyorsanız bakımlı olmak hiç de kolay değildi.

Neler Oldu?

İşte Dijital Güzellik Asistanı Melo tam da bunun için doğdu. En yetenekli kişisel bakım ve güzellik uzmanlarını bir araya getirerek bu hizmetlere ihtiyacı olan müşterilerin, istediği uzmandan istediği yer ve zamanda kolayca randevu almasını ve güvenli ödeme yapmasını sağlamak için dijital güzellik asistanı Melo App’i hayata geçirdik. Hem müşteriler hem de uzmanlar için artık Melo App ile hayat çok daha kolay. Üstelik Melo App sadece müşteriyi ve uzmanları bir araya getirmiyor, seçkin kozmetik markalarının deneme veya orijinal boy ürünlerini de randevularda hediye ederek “yeni ürünlerin” keşfedilerek deneyimlenmesine imkân sağlıyor. Melo App, Türkiye’de İstanbul, Ankara başta olmak üzere toplam 30 şehirde binlerce Melo profesyoneli ile on binlerce müşteriye 200'e yakın kişisel bakım ve güzellik hizmetini müşterinin bulunduğu konuma götürmektedir.

Peki MeloKnows Nedir?

MeloKnows Bilgi Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri A.Ş, kişisel bakım ve güzellik sektöründe yer alan firmaların, müşterilerin ve uzmanların ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş ve inovatif çözümler üreten bir teknoloji & reklam şirketidir. Biz kişisel bakım ve güzellik alanında yer alan müşterilerin, profesyonellerin ve markaların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yaratıcı, yenilikçi projeler üreterek onların hedeflerine ulaşmasını sağlıyoruz. MeloKnows’un ilk ürünü olan Melo App, Türkiye'de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini sadece “bir tıkla” müşterilerinin bulunduğu konumda; evinde, ofisinde, otelinde almasını sağlayan ilk girişimdir. Biz ülkemizde ve dünyada “güzellik” denince ilk akla gelen uygulama olmayı hedefliyoruz. Güzellik ve teknoloji alanındaki küresel trendleri yakalayarak, ülkemizi sektörünün öncüsü haline getirmeyi amaçlıyoruz.

MeloKnows Ekibi

MeloKnows, teknoloji ve güzellik alanlarında uzmanlaşmış, dinamik ve genç bir ekipten oluşuyor. MeloKnows ailesi olarak müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda, yaratıcı ve yenilikçi projeler üretiyor, Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış markalarına hizmet veriyoruz. Güzellik ve teknoloji alanındaki küresel trendleri yakalayarak, ülkemizi sektörünün öncüsü haline getirmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz.