Melo App
Mobil uygulamayla Melo sen nerdeysen her zaman yanında!
Sahne Makyajı

Sahne makyajı, tiyatro, film & dizi gibi sahne ışığında yüz hatlarını ortaya çıkaran bir makyaj çeşididir. Özel makyaj malzemeleri ve teknikleri kullanılarak makyaj sanatçısı tarafından uygulanır. Sen de yıldızlar gibi görünebileceğin, gerçeğini aratmayacak efekt teknikleri ile sahne makyajı hizmetini Melo Uzmanları’ndan alabilirsin.

Üniversite sonrası uzunca bir süre markalar ve özel stüdyolarla çalıştım.2019 yılı itibari ile yepyeni markam Mecan Ağım Studio, saç makyaj ve güzellik hizmetlerini alabileceğiniz bir kompleks, olarak yoluma devam etmekteyim.


MAC Cosmetics Bölge Eğitim Müdürü, Profesyonel Makeup Artist ve Kalıcı Makyaj Uzmanı


Yaklaşık 20 yıldır kozmetik ve her türlü bakim sektöründe hizmette bulundum..suan ankara da kendi yerimde hizmet vermekteyim..


Makeup Artist/Makyaj Sanatçısı freelance çalışmaktayım. Kryolan Akademi mezunuyum.Mezuniyetimin ardından 1 yıl Kryolan Makyaj Sanatcisi olarak görev aldım.Şuanda freelance serbest hizmet vermekteyim. Çalışmalarımı portfolyomdan inceleyebilirsiniz. Bir cok defile ve projelerde görev aldım.💄


Merhaba, Öncelikle makyaj artistliği benim tek mesleğim değil fakat el yatkınlığım ve yaptığım makyajlarla bu becerimi mesleğe dönüştürdüm. Milli eğitim bakanlığı onaylı sertifikam ile makyaj artisti olarak hizmet vermekteyim. Gerek özel gün makyajı (düğün, kına, mezuniyet, davet, nişan, nikah, hamile çekimleri) gerekse de instegram için farklı makyajlar (konsept, yok gibi, porselen, kişinin yüz hatlarına uygun tasarlanan makyajlar) yapabilirim. Kullandığım ürünler orjinal mac, loreal, krylon, morphe, mac factor, maybeliine, urban decay, tarte gibi markalardır. Hem yurt dışı hem yerli ürün skalam mevcuttur. Temizliğe ve hijyene önem veririm. Makyaj araçları temiz ve kişiye özel olarak kullanmaktayım. Cilt tipi ve tonunu için kişiye özel ürün ve renk kullanmaktayım. Profesyonel makyaj için ve iş ahlakına uygun steril ve o özel ana hazırlanma safhanızda pozitif enerji veren bir hizmet almak isterseniz benden teklif alabilirsiniz


1982 İzmir doğumludur. Perakende yöneticiliği sırasında MAC Cosmetic ile kariyerine devam etmiştir. 7 yıl MAC Cosmetic çatısı altında yöneticilik ve eğitimcilik yapmıştır. Birçok sanatçı ile çalışmıştır ve bir çok kurumsal markaya danışmanlık yaparak eğitim vermiştir. 2017 yılında kendi markası olan Studio 34.35'i kurmuştur. Gelin saç&makyaj, saç renklendirme ve şekillendirme olarak kadın&erkek tüm misafirlerine profesyonel olarak ekibiyle birlikte hizmet vermektedir.


Gelin Makyajı Plastik Makyaj Sahne Makyajı


Altier Academy de profesyonel makyaj eğitimi aldıktan sonra farklı kanallarda setlerde katalog, reklam cekimlerinde defilelerde yer aldım. Aktif olarak tv8 'doya doya moda' kanal D 'gelinim mutfakta' projelerinde bulunmaktayım. Ayriyeten freelance olarak hizmetler vermekteyim.


Make-up Artist Kalıcı makyaj uzmanı Kaş laminasyonu Kirpik lifting


Nasıl görünmek istediğinizle ilgileniyorum . Umarım karşılaşırız.Hoşçakalın😉


Temiz ve titiz çalışmak güvenli ortam oluşturmak bizim işimizdir.🙏😊


M.A.C kozmetik 🖤


27 yıllık tecrübe birikimi ve marka işbirlikleri sayesinde bilgi ve yeteneklerimi hem makyaj uygulamalarında hemde birebir eğitimlerde kullanarak sizlerle etkıleşimde olmak.


Titiz


10 yıldır Profesyonel Makyaj yapmaktayım. Güzelleştirme makyajı, Efekt makyajları ve Profesyonel kaş tasarımı yapıyorum. Markaların Moda çekim makyajlarını da yapıyorum. Bunlara klip çekimleri de dahil.


10 yıldır MAC’te çalışmaktayım. İşimi severek yapıyorum ?


5yıldır kozmetik, güzellik sektöründe hizmet vermekteyim. Kariyer eğitim kurumlarında Profesyonel makyaj eğitimi aldım. 1buçuk yıl Kryolan markasında çalıştım ve eğitim aldım. Gelin, nişan, özel gün, reklam, fotoğraf çekimi, televizyon dizisi gibi alanlarda çalışmamı sürdürüyorum


Deniz Hancıoğlu 1985 yılında Ankara’da doğdu. Başkent Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra 2006 senesinde New York’a taşındı. Tamamen bir tesadüf sonucu bir makyaj okuluna denk geldi ve kariyerinin ilk adımlarını bu okula kayıt olarak atmış oldu. Makeup Designory okulunda güzellik, moda, airbrush ve efekt makyajları eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışmaya başladı. Mac, Becca, Sephora ve Nars gibi kozmetik firmalarıyla çalıştı. NYFW, The Makeup Show gibi bir çok farklı organizasyonda makyaj yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerin moda çekimlerinin yanı sıra, TV/Film, klip ve tiyatrolarda key makeup artist olarak görev aldı. Bu işlerin yanında güzellik okullarında part-time makyaj eğitmenliği yaptı. 2013 senesinde kariyerine Türkiye’de devam etmek istediğine karar verip, Istanbul’a yerleşti. Makeup Forever bünyesinde çalışmaya başladı. Ardından Kariyer Eğitim Kurumlarında makyaj eğitmenliği yaptı. Birçok farklı organizasyonda ve moda çekiminde makeup artist olarak görev aldı. 2016 yılında Ankara’ya yerleşti. Missha’nın eğitim müdürü olarak kariyerine devam etti ve 2018 yılında kendi stüdyosu olan Brushd Makeup Studio’yu kurdu.


Gazi Üniversitesi Güzellik ve Saç Bakımı Mezunu. Yaklaşık 5 yıldır makyaj eğitmeni. Toplam 7 yıldır freelance makyaj artisti


Daha fazla yükle

Sahne Makyajı

Sahne makyajı sanatın bir alt dalıdır. Işık sihrinin şekil ve renklerle birleşmesinden oluşan bir sanattır. Anatomik olarak yüzün modelaj tekniği kullanılarak farklı forma kavuşturulması amaçlanabilir. Sahne makyajını yapan kişinin kamuflaj, stil, renk, anatomi gibi konularda uzman bilgisine sahip olması gerekir. Sahne makyajı yaparken normal makyaja kıyasla çok daha titiz davranmak gerekir. Çünkü sahne ışıkları normal hayattan yüze gelen ışıktan çok daha yoğun olacaktır. Sahne ışığı makyajın hatalarını gösterebilir. Bu nedenle dikkatli olmak şarttır. Malzemeler de doğru kullanılmalıdır. Sahne makyajı yapılırken kullanılan malzemelerin yüksek kapatma özelliği bulunur. Eğer sahneden belli bir karakter canlandırılacaksa, canlandırılacak olan tiplemenin makyajla doğru desteklenmesi gerekir. Sinirli insanlar için çatık kaş makyajı, yaşlı bir karakter için kırışıklıklar, yaralanmış bir kişi için yaralar vb. makyajla aktarılmalıdır. Makyaj serüveni kadınlar için tarih öncesi dönemlere kadar dayanmaktadır. Çok eski zamanlarda kozmetik ürünler bulunmasa da bitki özlerinden vb. elde edilen pigmentlerle makyaj yapılıyordu. Makyaj kadınların yüzyıllardan beri süregelen tutkularıdır. Bu tutku halen sahne makyajı vb. Gibi farklı formlarda devam ediyor.

Sahne makyajı elbette ev ortamında yapılır. Ancak makyajı bilen kişinin yapması daha iyi olacaktır. Kişisel güzellik uygulaması Melo sahne makyajı hizmetini sen nereye istersen oraya getiriyor.